مزایای استفاده از پاکت نامه

مزایای استفاده از پاکت نامه

مزایای استفاده از پاکت نامه را در این مقاله می خواهیم راجع به مزایای استفاده از پاکت نامه با شما صحبت کنیم.

پاکت در اصل واژه‌ای فرانسوی است و در فارسی به محفظه‌ای برای کاغذ نامه گفته می‌شود.

به طور دقیق‌تر یک پاکت، بسته‌بندی معمولی استفاده می­شوند، معمولاً جنس نازک و مسطحی دارند و از آن‌ها برای محافظت و ارسال اشیائی همچون نامه، کارت و امثال این‌ها طراحی‌شده است.

چاپ پاکت نامه

می ­توان گفت که چاپ پاکت یکی از بیشترین خدمات انجام‌شده توسط مراکز چاپ و چاپخانه‌ها می‌باشد که مورخان بر این باورند اولین پاکت در چین باستان ساخته شده است و برای نگهداری مکاتبات سلطنتی مورداستفاده قرار می‌گرفت.

اما پاکت‌های اولیه شبیه آنچه امروزه به‌عنوان پاکت مرسوم است نبودند؛ آن‌ها از گل رس و به شکل کروی ساخته می‌شدند که پیام در درون آن‌ها قرار می‌گرفت و مهر و موم می‌شد و در نهایت برای خواندن پیام، آن‌ها را می‌شکستند.

اما گونه پاکت‌های سنتی که تا حدودی شبیه نوع مرسوم امروزی بودند، دست‌ساز و از تا کردن یک ورقۀ کاغذ از چهار طرف آن تولید می‌شده‌اند.

مزایای استفاده از پاکت نامه

از مزایای استفاده از پاکت نامه می توان به موارد زیر توجه کرد:

1- می‌توانید وفاداری مشتری را تضمین کنید

یکی از مزایای استفاده از پاکت نامه این است که می‌توانید شانس انتخاب نام تجاری شما را نسبت به رقبا افزایش دهید. مشتریان همیشه یک نمونه‌ی عینی برای انجام کسب و کار با شما در اطرافشان خواهند دید.  مهم نیست که شما تازه تأسیس هستید یا کسب و کار باسابقه را اداره می‌کنید،استفاده از پاکت نامه درهرصورت بسیار مهم است.

2- ارتباط با مشتریان را ارتقا دهید

شما می‌توانید با چاپ اطلاعات شرکت خود بر روی پاکت نامه ارتباطات خود با مشتری را افزایش دهید و مشتریان را ملزم به معرفی برند شما به دیگران کنید. این می‌تواند به شما کمک کند تا اعتبار خود را تقویت کنید و نام تجاری خود را در جایگاه خوبی خود قرار دهید. از طریق تحقیق، نیازها و خواسته‌های مشتریان خود را بشناسید.

3-ابزاری ارزان برای بازاریابی

یکی از مزایای استفاده از پاکت نامه ارزان بودن آن است. درواقع، آن‌ها تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه هستند و می‌توانند به شما کمک کنند برند خود را معرفی کنید.

4-گسترش دید تجاری

محصولات تبلیغاتی این فرصت را به برندها می‌دهند تا با کمترین تلاش محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه کنند. وسایلی که مورداستفاده عامه مردم قرار می‌گیرد شامل پاکت نامه، کارت ویزیت است. این کار باعث می‌شود مشتریان با مشاهده آرم شما فوراً برند شما را تشخیص دهند.

5-اعتباربخشی به مکاتبات رسمی

چاپ پاکت یکی از مهم ترین مواردی است که در چاپ ست اداری باید به‌دقت و ظرافت در خصوص آن تصمیم‌گیری نمود. چاپ پاکت ازاین‌جهت دارای اهمیت است که می‌تواند به مراودات میان شرکت‌ها و سازمان‌ها و حتی اشخاص حقیقی ارزش و اعتبار ویژه‌ای ببخشد. طراحی پاکت با استفاده از رنگ‌های سازمانی و لوگو و شعارهایی که معرف ماهیت شرکت باشند می‌توانند ارزش و اعتبار بالایی به مکاتبات ببخشند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از پاکت نامه، جلوگیری از کپی کردن و کلاه‌برداری از اسم‌ورسم شرکت شماست.

از دیگر مزایای استفاده از پاکت نامه، برند سازی با استفاده از لوگو شرکت است. با برند سازی می‌توان توجه افراد بسیاری را به سازمان یا مجموعه خود جلب کنید و به اعتمادسازی میان مشتریان و افراد طرف قرارداد خود بپردازید.

چاپ پاکت نامه بزرگ‌ترین قدرت را برای تصویرسازی مثبت در ذهن مشتریان به عهده دارد. اگر خود شما نیز نامه‌هایتان را به‌جای پاکت سفید در پاکت‌هایی با طرح و رنگ گرافیکی خاص و حرفه‌ای دریافت کنید، برای آن نامه و سازمان، ارزش بیش‌تری در نظرخواهید گرفت و با دقت بیشتری محتوای داخل نامه را مطالعه خواهید کرد.

اجزای پاکت نامه

پاکت نامه دارای نشانه و عنوان نشانی است. چیدمان پاکت بیشتر به حالت افقی است. نیمه‌ی بالا و سمت راست پاکت باید برای تمبر و انجام عملیات پستی خالی نگه‌داشته شود. در این بخش اطلاعات نوشتاری و تصاویری نظیر آرم و استفاده از خطوط و فرم‌های تزئینی نباید استفاده شود.

سربرگ‌ها در پاکت نامه حرفه‌ای بودن کسب و کار را نشان می‌دهند

زمانی که استفاده از کامپیوترها هنوز رونق نداشت، نامه‌ها، مکاتبات اداری و قراردادهای شرکت‌ها به‌صورت دستی نوشته می‌شدند و کاغذ سفید برای این نامه‌ها بهترین گزینه بودند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تایپ تمامی مکاتبات اداری، وجود سربرگ‌هایی که نشان و نمادی از شرکت دارند، را ضروری کرده است.

بازخوردی که یک مخاطب از گرفتن یک نامه در سربرگ اختصاصی دریافت می‌کنید را با بازخورد همان شخص پس از دریافت یک کاغذ سفید مقایسه کنید. سربرگ‌ها شاید هزینه به یک شرکت تحمیل کنند اما بازخوردی چند برابر آن هزینه به شرکت برمی‌گردانند.

این سربرگ‌های اختصاصی درواقع باعث اعتباربخشی و تبلیغات مثبت در یک شرکت می‌شوند و تصویر یک شرکت حرفه‌ای و سازمان‌یافته در ذهن مخاطب ایجاد می‌کنند.

از طرفی دیگر استفاده از سربرگ اختصاصی یک پیام را نیز به مخاطب القاء می‌کند، اینکه ما برای کسب کار شما احترام قائل هستیم  و به ریزترین مسائل اهمیت عمقی داریم .

در طراحی ست اداری نکته‌ای که پر اهمیت است باید یک هویت مشخص در میان سربرگ، کارت ویزیت، پاکت نامه و … باشد این هویت بصری مشترک می‌تواند از طریق ارائه‌ی عناصر بصری تزئینی مشترک و یا با رنگ پردازی و چیدمان و… ایجاد شود.

طراحی و چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ سربرگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی ، چاپ کارت ویزیت و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی چاپ انعکاس

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی

نظرات شما