نحوه ساخت پاکت نامه در خانه

نحوه ساخت پاکت نامه در خانه

نحوه ساخت پاکت نامه در خانه :در اولین مرحله از ساخت پاکت نامه در خانه، کاغذی که در حدود دو برابر اندازه پاکت مورد نظرتان است را فراهم کنید؛ اگر در پیدا کردن اندازه تردید دارید یک طول استاندارد ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متری یا استفاده از کاغذ a4 مناسب خواهد بود.

 اگر یک پاکت کوچک‌تر می‌خواهید می‌توانید قبل از شروع کار کاغذ ۲۰ سانتی خود را از وسط تا کرده و برش دهید.

۲) الگوی ساخت پاکت نامه در خانه در این قسمت به شکلی است که شما باید کاغذ را روی همدیگر به اندازه مساوی تا کنید. شما باید یک مستطیل به اندازه نیمی از کاغذ اصلی خود به دست آورید.

۳) نوار چسب را بر روی سمت چپ و راست کاغذ a4 بزنید؛ از چسب برای بستن دو لبه باز مستطیل استفاده کنید، اما قسمت بالا را چسب نزنید زیرا جایی از پاکت است که شما از آن نامه خود را وارد می‌کنید.

۴) در این مرحله از ساخت پاکت نامه در خانه قسمت بالا را به سمت پایین تا کنید. یک زبانه کوچک (۵ تا ۱۰ سانتی‌متری) به وسیله تا کردن لبه باز مستطیل بسازید. این زبانه از افتادن نامه از پاکت محافظت خواهد کرد.

۵) نامه یا اشیایی که می‌خواهید در داخل پاکت قرار دهید را وارد کنید و زبانه تا شده را دوباره به حالت قبل برگردانید تا از افتادن آن جلوگیری شود.

۶) زبانه را به منظور حفظ پیام محصور شده، بچسبانید. یک خط نازک از چسب را در امتداد لبه داخلی بکشید، سپس زبانه را به پایین فشار دهید. این عمل، پاکت را تا زمانی که گیرنده آن را باز کند، بسته نگه می‌دارد. شما همچنین می‌توانید زبانه را با نوار تزیینی یا یک برچسب قوی‌تر و زیباتر طراحی کنید.

ساخت پاکت نامه در خانه بدون چسب

۱) یک قطعه کاغذ مستطیل شکل را به صورت طولی (شیوه افقی) قرار دهید. شما می‌توانید با اندازه‌های مختلف کاغذ، ساخت پاکت نامه در خانه را آزمایش کنید؛ اما اگر تردید دارید، اندازه استاندارد برای  ساخت پاکت نامه ساده و زیبا همان کاغذ a4 خواهد بود.

۲) برای ساخت پاکت نامه در خانه کاغذ را در امتداد طول به نصف تا کنید. لبه‌های کاغذ را با هم تطبیق دهید تا اطمینان حاصل شود که راست و چپ درست مطابق شده است. سپس انگشتان دست خود را بر روی لبه تا خورده فشار دهید تا خط تاخوردگی ایجاد شود. سپس شما می‌توانید کاغذ a4 را باز کنید. حال مشاهده خواهید کرد که خط تاخوردگی در وسط کاغذ ایجاد شده است.

۳) گوشه بالای سمت راست را گرفته و به سمت خط تاخوردگی بیاورید و زمانی که در امتداد خط تاخوردگی قرار گرفت با کف دست آن را فشار دهید تا مانند شکل قسمت سمت راست یک مثلث را تشکیل دهد.

۴) در این مرحله از روش ساخت پاکت نامه در خانه  باید گوشه بالا سمت چپ را مانند سمت راست گرفته به سمت خط تاخوردگی میان کاغذ بیاورید و سپس برآمدگی آن را با کف دست صاف کنید تا لبه آن با خط میان کاغذ موازی گردد. در پایان شما دو مثلث در دو طرف باید داشته باشید که مانند یکدیگر هستند.

۵) چند سانتی‌متر از لبه بالا و پایین را به طرف چین مرکزی تا بزنید. اندازه گیری در اینجا نیاز نیست که حتماً دقیق باشد؛ بنابراین شما می‌توانید با برآورد چشمی تا زدن کاغذ را انجام دهید. هر دو لبه بالا و پایین باید به سمت مرکز قرار داده شوند تا فضای کافی در مرکز برای قرار گرفتن نامه یا کارت باقی بماند. این فضا باید حدوداً چند سانتی‌متر باشد.

۶) لبه پایینی کاغذ را به سمت دو مثلث بالای کاغذ آورده و آن را موازی با مثلث‌ها تا کنید به طوری که لبه بر روی مثلث‌ها قرار نگیرد.

۷) نامه یا وسیله مورد نظر خود را به طرزی مناسب برای قرار دادن در داخل پاکت آماده کنید. کارت‌های بزرگ ممکن است برای این روش مناسب نباشند و جا دادن آن‌ها در درون پاکت سخت شود؛ اما اگر کاغذ نامه خود را سه بار تا کنید، مشکلی نخواهد داشت.

۸) در این مرحله از ساخت پاکت نامه در خانه بدون چسب، نامه خود را داخل پاکت بگذارید. یادداشت شما می‌تواند بین چین‌های افقی پاکت قرار بگیرد. از قسمت پایینی مثلث‌ها برای ثابت نگه داشتن نامه استفاده کنید.

۹) پاکت را ببندید. برای بستن پاکت، لبه‌های کاغذ را به سمت یکدیگر نزدیک کنید. مثلث بالا را به سمت مرکز مستطیل تا کنید. اکنون، شما متوجه پشت پاکت خود خواهید شد. ظاهر پاکت شما شبیه به پاکت های نامه بازاری شده است.

۱۰) لبه بسته را نوار چسب بزنید. از قطعات کوچک نوار چسب به منظور محافظت از اطراف پاکت نامه استفاده کنید. تمامی منافذ باز پاکت نامه را چسب بزنید.

۱۱) اکنون مراحل ساخت پاکت نامه در خانه شما تمام شده است. باید نامه خود را تحویل بدهید. 

تولید و چاپ پاکت ، چاپ ست اداری ، چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ سربرگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی ، چاپ کارت ویزیت و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی چاپ انعکاس

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی

نظرات شما