انواع تبلیغات چاپی 

تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی چیست؟ تبلیغات چاپی به تمامی روش‌های تبلیغاتی اطلاق می‌شود که از طریق چاپ بر روی وسایل مختلف و محیط‌ها صورت می‌گیرد. تبلیغات چاپی به عنوان یک روش مؤثر و پرکاربرد برای جذب مشتریان و افزایش شناخت برند استفاده می‌شود. که می‌تواند در تمام آیتم‌ها نظیر طراحی و چاپ کارت ویزیت، طراحی و چاپ فلایر، طراحی و چاپ سربرگ، طراحی و چاپ پاکت، طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ ساک دستی، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ پوستر و. آن‌ها را در نظر گرفت. هریک از این تبلیغات چاپی در کسب و کار کاربردهای متفاوتی خواهد داشت و به طور ویژه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به‌عنوان‌مثال اگر شما به یک فروشگاه لوازم‌خانگی بروید، به صورت واضح با یک نوع از تبلیغات چاپی نظیر کاتالوگ آشنا می‌شوید! کاتالوگ در این فروشگاه‌ها یکی از تبلیغات چاپی مورد استفاده و کاربردی هست. در این کاتالوگ تمامی محصولات فروشگاه را می‌بینید که در کنار هر محصول ویژگی‌ها و خصوصیات آن نوشته‌شده است و شما می‌توانید با مقایسه بین محصولات تصمیم بهتری در خرید بگیرید. 

 انواع تبلیغات چاپی مطبوعات

به آن دسته از تبلیغات و آگهی‌ها که در روزنامه‌ها و سایر نشریات منتشر می‌گردد، تبلیغات چاپی مطبوعاتی گفته می‌شود و مخاطبان این آگهی‌ها، همان خوانندگان و مخاطبان آن روزنامه یا نشریه می‌باشند.

از مزیت‌های چاپ آگهی در مطبوعات نسبت به سایر رسانه‌ها، در این هست که مخاطب مطبوعات با آرامش به خواندن آگهی می‌پردازد و مخاطب اختصاصی آن آگهی محسوب می‌شود و هنگام نظاره آن، تنها خود را مخاطب آن آگهی می‌پندارد و این احساس، تأثیرگذاری آگهی را بیشتر می‌نماید. روزنامه‌ها یک‌بار و با سرعت بیشتری نسبت به مجله ورق زده و خوانده می‌شوند و معمولاً در آخر روز دور انداخته می‌شوند، اما مجلات ممکن است مدت‌ها نگهداری شود و حتی در کلکسیون سایر نشریات اشخاص نگهداری شوند.

تبلیغات چاپی کاتالوگ

تبلیغات چاپی کاتالوگ به مجموعه گردآوری‌شده از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا یک موسسه با ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات گفته می‌شود. در واقع کاتالوگ‌ها برای اشخاصی که رابط میان تولید کننده و مصرف‌کننده می‌باشند، تهیه می‌گردد این اشخاص خریداران عمده یا کسانی هستند که نقش مثلاً فروشنده یا مغازه‌دار، نقش واسطه میان ارائه‌دهنده خدمات و گیرنده خدمات مانند مثلاً شرکت‌های مخابراتی و …را بازی می‌کنند.

کاتالوگ‌ها برای معرفی کالا یا خدمات به این اشخاص یا مؤسسات، تهیه می‌گردند و حاوی اطلاعاتی هستند که تنها به درد آن‌ها می‌خورد و این اطلاعات لازم نیست برای مصرف‌کننده معنی و مفهومی داشته باشد. طراحی و چاپ کاتالوگ‌ها معمولاً گران‌تر است و به تعداد مورد نیاز چاپ می‌گردند چاپ آن‌ها محدود است و برای تعداد خریداران و عرضه‌کنندگان عمده‌ای که شرکت شما با آن‌ها کار می‌کنند، تهیه و چاپ می‌گردند از کاغذهای کلفت در طراحی و چاپ آن‌ها استفاده می‌شود اندازه و سایز و تعداد برگ‌های آن نیز بسته به نیاز و سلیقه متفاوت هست و از الگوی خاصی تبعیت نمی‌کنند.

تبلیغات چاپی بروشور

بروشورها مجموعه اطلاعات جزئی و خاص در مورد خاصیت یک نوع محصول، فواید و عملکردهای احتمالی آن، نحوه مصرف، قیمت آن، تنوع رنگی و… در مجموع اطلاعاتی است که برای مصرف‌کننده مفید است و برای انتخاب محصول توسط مصرف‌کننده در آن درج می‌گردد. بروشورها معمولاً ارزان هستند و در اندازه‌های مختلف و باسلیقه فرد چاپ می‌گردند شمار آن‌ها بالاست، زیرا قرار است که در میان مصرف‌کنندگان بی‌شماری توزیع گردد گرم کاغذ آن‌ها می‌تواند به‌دلخواه انتخاب شود، اما معمولاً با گرم پایین چاپ می‌شوند تا هم ارزان‌تر تمام شوند هم خواندن آن‌ها برای مصرف‌کننده ساده‌تر باشد.

تبلیغات چاپی پوستر

تبلیغات چاپی پوستر تلفیقی است از هنر گرافیک و هنر تبلیغات، هرچند که این دو در موازات و کنار هم همواره حرکت نموده‌اند و مکمل یکدیگر هستند پوسترها طراحی‌های گرافیکی هستند که جهت تبلیغات، طراحی و منتشر می‌شوند. در تعریف جزئی‌تر پوسترها برای اطلاع‌رسانی مطلب، رویداد یا موضوع خاصی به‌کاربرده می‌شود و چون در زمان و مکان خاصی و برای مقصود خاصی در همان زمان و مکان طراحی می‌شود، اثر گذرا و نا ماندگاری است؛ مخاطبان پوسترها عامه مردم هستند و هر پوستر طیف و گستره فراوانی از جمعیت را، مخاطب قرار می‌دهد. طراحی پوستر از تخیل طراح آغاز می‌شود و تا تصاویر، فرم‌ها و رنگ و خط‌ها در آن ادامه می‌یابد.

تبلیغات کارت‌پستال

پست کارت‌ها یا همان کارت‌پستال‌ها یک قطعه مستطیل شکل از کاغذ ضخیم یا مقوای نازک هستند که در یک‌طرف آن‌ها تصویر و در طرف دیگر نوشته قرار دارد این قطعات کوچک بدون نیاز به پاکت پست می‌شوند و هزینه پستی آن‌ها نیز از نامه ارزان‌تر است. کارت‌پستال‌ها برای زمانی طولانی در یک‌لت تهیه می‌شدند اما امروزه کارت‌پستال‌های دو لت که تا شده و در پاکت جای می‌گیرند نیز طرفدار بی‌شماری دارند.

تبلیغات اوراق اداری

به مجموعه‌ای از اوراق یا کاغذهایی که در امور اداری و پرسنلی یک کمپانی یا سازمان جهت فعالیت‌های رسمی یا غیررسمی، استفاده می‌گردد، اوراق اداری می‌گویند. از آنجا که به دلیل زیبایی‌شناختی و هماهنگی هر بیشتر آن سازمان یا برند، بهتر است این اوراق به یکدیگر شبیه و متناسب با هم طراحی و چاپ گردند، به همین دلیل به آن‌ها اصطلاحاً ست اوراق گفته می‌شود.

چاپ و طراحی ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی چاپ انعکاس

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی

نظرات شما