چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت : مطمئناً تابحال برای شما هم پیش آمده است که وارد شرکت، موسسه، مطب یا هر مکانی که خدماتی را به شما ارائه می‌دهد شوید و کارت کوچکی را دریافت کنید که نام، اطلاعات تماس و نوع خدمتی که انجام می‌شود بر روی آن درج شده باشد.

کارت ویزیت، یک ابزار مهم و حیاتی در دنیای تجارت و ارتباطات حرفه ای است. این کارت کوچک و قابل حمل، اطلاعات اصلی شما را به صورت مختصر و مفید به دیگران ارائه می دهد. با استفاده از کارت ویزیت، می‌توانید به راحتی ارتباط برقرار کنید، اطلاعات خود را به افراد مختلف ارسال کنید و در شبکه سازی حرفه‌ای خود پیشرفت کنید. در اینجا شما را با ویژگیهای داشتن کارت ویزیت برای ارتباط و تعامل بیشتر با مخاطبان تان آشنا خواهیم کرد.

قبلاً فقط شرکت ها یا مطب های بزرگ این کارت را در اختیار مشتری قرار می‌دادند اما امروزه با پیشرفت بازار رقابتی و برند سازی و نیاز به جلب توجه مشتریان انواع شغل های خدماتی مانند لوله کش، تعمیرکار لوازم برقی، نظافت چی و همچنین انواع مغازه های کوچک و بزرگ کارت ویزیتی برای ارائه به مشتریان خود دارند.

اهمیت کارت ویزیت در کسب و کار

کارت ویزیت یا بیزینس کارت، یک کارت کاغذی کوچک، چاپ شده و معمولاً به اندازه کارت اعتباری است. کارت ویزیت اطلاعات یک کسب و کار، مانند نام، اطلاعات تماس و لوگوی برند را در خود جای می‌دهد. طراحی و چاپ کارت ویزیت تبلیغاتی بخش مهمی از برندسازی است. وقتی این بیلبورد های جیبی به درستی طراحی و چاپ شوند، می‌توانند تاثیر ماندگاری بر جای بگذارند و کسب و کار پررونقی را برای شما بوجود بیاورند.

انتخاب کاغذ برای چاپ کارت ویزیت، فراتر از یک تصمیم ساده زیبایی شناختی؛ یک بیانیه است. این کارت، اولین تماس فیزیکی ای است که مخاطبین با هویت حرفه‌ای شما برقرار می‌کنند. پس چرا از همان تماس نخست، قدرتمند و ماندگار نباشید؟ کاغذی که انتخاب می‌کنید، بافت و سنگینی ‌اش، گویای داستان تان است.

وقتی کارت ویزیتی از جنس کاغذی دستچین شده توسط شما به دست فردی می‌رسد، نه تنها اطلاعات تماس تان را به او می‌دهید، بلکه قطعه‌ای از شخصیت برندتان را بی سخن، در زیر انگشتان او قرار می‌دهید. این کاغذ برگزیده شما، قولی است بر پایبندی به کیفیت و توجه به جزئیات؛ یک قدم محکم و لمس پذیر از شما در مسیر ایجاد روابط حرفه‌ای پایدار و به یادماندنی.

چند مورد از اهمیت چاپ کارت ویزیت

 • کارت ویزیت بیانگر حرفه‌ای بودن برند شما است.
 • اولین برداشت از برند را در ذهن مخاطب حک می‌کند.
 • کارت ویزیت متفاوت و خلاقانه موجب بازاریابی مستقیم می‌شود.
 • مبادله اطلاعات تماس
 • مهمترین و موثرترین ابزار بازاریابی مستقیم است.

اولین ابزار معرفی کسب و کار

چاپ کارت ویزیت اولین ابزار معرفی کسب و کار است و مانند دیگر ملزومات هویت سازمانی برند مانند کاتالوگ، تراکت، بروشور  و... باید با هویت برند شما تناسب داشته و از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشد. شما می‌توانید برای انتقال اطلاعات تماس شرکت خود از قبیل تلفن، آدرس، ایمیل از کارت ویزیت استفاده نمایید. باید توجه داشته باشید ست اداری شما شامل کارت ویزیت نیز میشود که باید طراحی آن با سایر اقلام ست اداری متناسب باشد.

کارت ویزیت منحصر به طراحان و صنایع خلاق نیست و در واقع یک کارت نوآورانه برای هر نوع کسب و کاری اعم از بزرگ یا کوچک می‌باشد مرکز تخصصی چاپ انعکاس  با چاپ و طراحی انواع کارت ویزیت در طرحها و رنگهای مختلف در خدمت شما دوستان عزیز و گرامی می‌باشد.

قیمت چاپ کارت ویزیت در چاپ انعکاس

قیمت چاپ کارت ویزیت

جنس تعداد ابعاد قیمت
سلفون مات دورو دورگرد موضعی 1000 عدد 6×9 900.000
لمینت مات دور گرد دو رو 500 عدد 6×9 800.000
لمینت مات دور گرد دو رو 1000 عدد 6×9 1.200.000
لمینت مربع دور گرد دورو 1000 عدد 5.5×5.5 850.000
کتان لمینت آمباس دورگرد دورو 1000 عدد 5.6×5.9 750.000
کتان لمینت آمباس دورگرد دورو 1000 عدد 6×9 990.000
سلفون مات/براق دور گرد 500 عدد 6×9 540.000
سلفون مات/براق دور گرد 1000 عدد 6×9 650.000
گلاسه بدون روکش دورو 1000 عدد 6×9 400.000
سلفون مات مخملی 1000 عدد 6×9 922.000
سلفون براق/مات طلاکوب 1000 عدد 6×9 1.440.000

چاپ کارت ویزیت به چند صورت انجام می‌شود؟

در این بخش قصد داریم در این قسمت به شرح دو مورد از انواع چاپ کارت ویزیت، یعنی چاپ کارت ویزیت دیجیتال و کارت ویزیت افست بپردازد:

چاپ افست

چاپ افست یا همان لیتوگرافی روشی است که برای چاپ انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش رنگ‌ها و تصاویر، از طریق غلتک‌های مشخص شده، روی صفحات فلزی حرکت کرده چاپی با کیفیت را موجب می‌شوند از این روش به عنوان به صرفه‌ترین روش چاپ برای تیراژهای بالا نام می‌برند.

چاپ دیجیتال

یکی از جدیدترین  روش‌های تبدیل تصاویر دیجیتال و با کیفیت به محصولات چاپی، چاپ دیجیتال است. این نوع چاپ مزایای زیادی از جمله چاپ در تیراژ پایین، مقرون به صرفه بودن در چاپ تیراژ پایین، سرعت چاپ بالا است.

چاپ کارت ویزیت با روش لترپرس

علاوه بر این دو نوع چاپ نوع دیگری از چاپ کارت ویزیت وجود دارد که به آن چاپ لترپرس می‌گویند. از این روش معمولا برای چاپ کارت ویزیت لمینیت مات و کارت ویزیت لمینت استخوانی برجسته استفاده می‌کنند. در این نوع کارت ویزیت‌ها اعداد، حروف، لوگوی شرکت و... حالت برجسته دارند. این روش چاپ از هزینه بیشتری برخوردار است.

تفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال

چاپ آفست برای تیراژ بالا به صرفه تر است از سرعت کمتری در چاپ برخوردار است. از این روش چاپ بر روی متریال های مختلف در سایز و برش های گوناگون استفاده می شود. این روش خروجی با رنگ واقعی را به شما تحویل می دهد.

ولی در چاپ دیجیتال سرعت چاپ بالا تر میرود و برای تیراژ پایین مرقوم به صرفه تر است چاپ دیجیتال تنها بهترین رنگ مشابه را به شما ارائه میدهد.

انواع مدل و جنس کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت در انواع طرح، رنگ و سایز استاندارد یعنی 6*9 سانتیمترچاپ می شود. چاپ کارت ویزیت در دیگر سایز های 5.5*5.5 سانتیمتر، 5.9*5.6 سانتیمتر امکان خاص بودن برای برند و سازمان شما را فراهم می‌کند. استفاده از یک کارت ویزیت ایده آل در روابط اجتماعی و کسب و کارها بسیار مهم است. کارت ویزیت‌ها با توجه به ابعاد و فضای کوچک خود، معرف هویت سازمانی و برند شما هستند و می‌توانند متناسب با اهداف سازمان دارای نوع چاپ و قیمت متفاوت باشد. از جمله انواع کارت ویزیت که می‌توان به آن اشاره کرد عبارتند از:

کارت ویزیت مربعی، چاپ کارت ویزیت فانتزی، کارت ویزیت PVC ، کارت ویزیت شیشه‌ای، کارت ویزیت ارزان، چاپ کارت ویزیت فوری، کارت ویزیت لاکچری، کارت ویزیت خلاقانه و کارت ویزیت سه بعدی. قابل ذکر است که  جنس کارت ویزیت، فونت، رنگ، طرح و سایز علاوه بر این که به طور غیر مستقیم تاثیری قوی بر مخاطب می‌گذارد موجب تفاوت قیمت نیز می‌شود.

نمونه کارت ویزیت

انواع مدل‌های چاپ کارت ویزیت

برخی از ویژگیهای انواع کارت ویزیت ومتریال های استفاده شده درآن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

کارت ویزیت لمینت مات:

کارت ویزیت لمینت مات با استفاده از کاغذ گلاسه 300 گرم که به وسیله سلفون مات میکرون بالا در هر دو طرف روکش می‌شود، ساخته می شود. این موضوع باعث میشود این نوع کارت در مقابل شکستن وتا خوردگی مقاومت بالایی داشته باشد. تنها فرق آن با لمینت براق روکش ماتی است که روی آن کشیده می‌شود.

کارت ویزیت کتان آلمان (بافت دار):

از خصوصیات این متریال می‌توان به زیبایی، استحکام، سبکی و انعطاف پذیری آن اشاره کرد. قیمت این نوع مقوا نسبت به مقواهای دیگر مقدار اندکی بیشتر است.

کارت ویزیت کهلر(بافت دار):

این کارت ویزیت دارای بافت ریز و ظریف است. بافت‌ها موجود در این کارت‌ها بسته به نوع کاغذ کتان متغیر است. در کاغذ کتان شیارهای عمودی یا افقی یا هر دو دیده می‌شود که این شیارها و بافت‌های ریز زیبایی ویژه‌ای به کارهای چاپی و مخصوصا کارت‌های ویزیت می‌دهد.

کارت ویزیت سلفون مات:

کارت ویزیت سلفون مات با روکش سلفون ماتی که بر روی آن کشیده می شود پوشانده شده و سطح آن  یکدست  مات است. این نوع کارت از قیمت مناسبی برخوردار است و برای تیراژ بالا بصرفه و مناسب است.

کارت ویزیت سلفون براق:

این کارت به لحاظ قیمت مناسب آن بهترین انتخاب جهت چاپ در تیراژهای بالا است. این نوع کارت ویزیت به وسیله سلفون براق روکش می‌شود که علاوه بر ایجاد رویه‌ای براق، استحکام بیشتری به کارت می‌دهد و از پاره شدن آن جلوگیری می‌کند.

کارت ویزیت سلفون مات مخملی:

پوشش سلفون مخملی علاوه بر ویژگی‌های سلفون‌های معمولی مثل افزایش مقاومت در برابر رطوبت و پارگی، مانند سلفون مات بسیار زیبا بوده، بازتاب نور کمی دارد و اثر انگشت کمتری را به خود جذب می‌کند. علاوه بر این موارد حس لمس بسیار خاص و مخمل گونه‌ای را برای مخاطب ایجاد می‌کند. این پوشش برای کارت ویزیت‌هایی با طراحی خاص و لوکس با رنگ‌های تیره و کلاسیک بسیار مناسب و چشمگیر است.

کارت ویزیت گلاسه:

این نوع کارت ویزیت‌ها بر روی کاغذ گلاسه 300 گرمی چاپ می‌شوند و پرکاربردترین نوع کارت ویزیت در ایران است. این کارت ویزیت‌ها به صورت تک رو و یا دو رو چاپ شده و با سلفون روی آن را می‌پوشانند.

کارت ویزیت لمینت برجسته طلاکوب دورگرد:

در این نوع کارت از مقوای گلاسه 600 گرم که با سلفون 25 میکرون حرارتی مات پوشانده شده است استفاده می‌شود. این کارت ویزیت از مقاومت بالایی برخوردار است.

کارت ویزیت طلا کارت دورگرد:

 این نوع کارت ویزیت فانتزی شیک و متفاوت است. یکی از دلایل جذابیت این نوع کارت ویزیت وجود بخش‌های طلاکوب در قسمت‌های از کارت است. این محصول بر روی کاغذ کلاسه 300 گرمی چاپ شده و با روکش پلاستیکی و ضخیم لمینیت براق پوشانده می‌شود.

ویزیت لمینت برجسته دورگرد:

 در این نوع کارت از کاغذ مرغوب و با ‌استحکام استفاده شده است و همچنین تکنیک چاپ خاص یووی موضعی بکار می‌رود. استحکام زیاد و ماندگاری در کنار قیمت مناسب، از ویژگی‌های خاص این چاپ کارت ویزیت است. در یووی موضعی قسمت‌های از کارت براق می‌شود.

کارت ویزیت کتان:

این نوع کارت ویزیت در دسته کارت ویزیت خاص و فانتزی به خاطر جنس کاغذ مورد استفاده در آن جای می‌گیرد. نوع بافت کاغذ استفاده شده در کارت ویزیت کتان، جذابیت و زیبایی خاصی به این کارت میدهد.

کارت ویزیت لیبل ویزیتی: 

کارت ویزیت لیبلی یکی از انواع کارت ویزیت یا لیبل‌ها است که در سایز کارت ویزیت طراحی می‌شود و به چاپ می‌رسد. تفاوت عمده لیبل ویزیتی با سایر کارت ویزیت‌ها در ویژگی برچسب‌دار بودن آن است که این امکان را به شما میدهد که لیبل خود را بر روی سطوح مختلف بچسبانید، و به نوعی تبلیغات خود را گسترش دهید.

کارت ویزیت یو وی گلاسه:

 این کارت  بر روی کاغذ گلاسه  چاپ شده و یک لایه UV بصورت روکش روی آن کشیده می‌شود. این کارت به عنوان کارت دو رو معمولی و ارزان در بازار شناخته شده است و جهت تیراژهای بالا مقرون به صرفه است.

کارت ویزیت سلفون مات موضعی دورگرد:

یووی موضعی احتمال خطا تا 2 میلیمتر را دارد و برای نوشته‌ها و لوگوهای پیچیده توصیه نمی‌شود.

 کارت ویزیت سلفون مخملی طلاکوب دورگرد:

این کارت تمام خصوصیات کارت ویزیت سلفون مات طلاکوب دورگرد را دارا است و تنها تفاوت این دو با هم در نوع سلفون مورد استفاده است.

کارت ویزیت سلفون مات طلاکوب دورگرد:

جنس مورد استفاده در این کارت گلاسه 300 گرم است به همراه روکش سلفمون مات که برخی از قسمت‌های آن طلاکوب می‌شود. در این کارت از فونت‌های ریز ونازک نمی‌توان استفاده کرد.

کارت ویزیت سلفون مخملی موضعی دورگرد:

جنس مورد استفاده در این کارت گلاسه 300 گرمی است همراه با روکش سلفون مخملی که قسمت‌های از آن یو وی موضعی شده و برجسته و براق است.

کارت ویزیت سلفون مخملی(دورگرد سایز6 در 9وسایز 8.5*4.8 بدون دورگرد):

همان کارت ویزیت سلفون است، با این تفاوت که سلفون آن حالت مخملی دارد. البته که جنس مخملین و زیبای سطح کارت منظره و ظاهر چاپ را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

جنس کاغذ های مصرفی در کارت ویزیت وگرماژ آنها

 • کاغذهای گلاسه (مات و براق)
 • کتان
 • کارتی
 • فابریانو
 • PVC

گرماژ کاغذ های مصرفی کارت ویزیت

 • 250 گرمی
 • 300 گرمی
 • 350 گرمی

نکات تکمیلی در مورد چاپ کارت ویزیت

 • برش‌های خواص
 • آمباس کردن
 • برجسته کردن

برش های خاص: با طراحی و ساخت قالب تیغ برش امکان برش  کارت ویزیت خاص انجام می شود .

امباس یا بافت دار کردن کارت ویزیت : امباس به روشی گفته میشود که با ایجاد نقش‌های برجسته بر روی سطح کارت ویزیت بصورت کلی و یکدست آن را از حالت ساده به طرح دار تغییر می‌دهد.

برجسته کردن : به صورت یو وی موضعی برای جلب توجه مخاطب در چاپ قسمتی از کار ( برند، لوگو، شعار و… ) برجسته می‌شود که با توجه به ضخامت و نوع کاغذ این برجسته شدن نیز متغیر است.

نکات قابل تامل

برای تیراژ پایین ازچاپ دیجیتال استفاده کنید. ولی اگر حداقل به 1000 نسخه نیاز داشتید حتما از روش چاپ افست کارت ویزیت بهره ببرید زیرا به صرفه تر است.

از نرم افزارهای فتوشاپ و کورل برای چاپ کارت ویزیت استفاده کنید.

سعی  کنید از طراحی و رنگهای زیبا و شکیل برای کارت ویزیت خود استفاده کنید.

برای طراحی کارت ویزیت شخصی و یا طراحی کارت ویزیت شرکتی تیراژ مورد نیاز خود را برآورد کنید.

کارت ویزیت با Qr کد معمولا با کیفیت بالا چاپ می‌گردند تا در خواندن کد پس از چاپ دچار اشکال نگردد.

توجه داشته باشید خروجی نهایی کارت ویزیت با هویت برند شما مشکلی نداشته باشد.

چاپ کارت ویزیت در تهران

بر روی کارت ویزیت چه مشخصاتی قابل رویت است؟

یک کارت ویزیت معمولاً شامل نام و نام خانوادگی، عنوان شغلی، نام شرکت یا سازمان، آدرس، شماره تلفن، ایمیل و وب سایت شما است. همچنین، برخی از افراد از طریق اضافه کردن لوگو یا تصویر شخصی، هویت بصری خود را به کارت ویزیت اضافه می‌کنند.

استفاده از کارت ویزیت چه کمکی به کسب و کار شما می‌کند؟

استفاده از یک کارت ویزیت مناسب و حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا در بین رقبای خود برجسته شوید و قدرت حرفه‌ای خود را نشان دهید. بنابراین، توصیه می‌شود که در طراحی و چاپ کارت ویزیت خود، به جزئیات بیشتری توجه کنید و از طرحی منحصر به فرد و جذاب استفاده کنید.

با داشتن کارت ویزیت به چه اهدافی دست پیدا خواهید کرد؟

با داشتن کارت ویزیت، می‌توان به سرعت و آسانی اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک گذاشت. این امر می‌تواند در ارتباطات تجاری و شبکه سازی مفید باشد. استفاده از کارت ویزیت نشان می‌دهد که شما در حوزه کاری خود فعالیت می‌کنید. این می‌تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک فرد قابل اعتماد و متخصص شناخته شوید. با توزیع کارت ویزیت خود، می توانید اعتبار خود را در صنعت یا حوزه کاری خود افزایش دهید. افرادی که با شما در ارتباط هستند، می‌توانند به راحتی به شما مراجعه کنند و با شما همکاری کنند.

کارت ویزیت شامل اطلاعاتی از شما می شود، که نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل، وب سایت و اطلاعات شغلی شما باشد. این اطلاعات می‌تواند به دیگران کمک کند تا به راحتی با شما در تماس باشند و اطلاعات لازم را دریافت کنند.

با داشتن کارت ویزیت، می‌توانید به راحتی اولین تماس را با افراد جدید برقرار کنید. این می‌تواند در شبکه سازی و ایجاد ارتباطات تجاری مفید باشد. با توجه به این ویژگی‌ها، از کارت ویزیت می‌توان در ارتباطات تجاری و شبکه سازی در حوزه کاری تان کمک بگیرید.

تاثیر کارت ویزیت در ارتباطات تجاری:

استفاده از کارت ویزیت در ارتباطات تجاری مهم است. این کارت، یک ابزار مهم برای ایجاد ارتباط و ایجاد شبکه های حرفه ای است. این کارت حاوی اطلاعات تماس شما، اطلاعات شغلی و نام شرکت یا سازمان شما است که به شما کمک می کند تا به راحتی با شما در تماس باشند و اطلاعات لازم را در مورد شرکت شما به دست آورند.

استفاده از کارت ویزیت در ارتباطات تجاری به شما امکان می دهد تا به طور حرفه ای و مطمئن با مشتریان و همکاران خود ارتباط برقرار کنید. این کارت می تواند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عمل کند و شناخت شما و شرکت را در بازار تقویت کند.

به طور کلی، کارت ویزیت در ارتباطات تجاری نقش مهمی در ایجاد اولین تماس و حفظ ارتباط حرفه‌ای با دیگران دارد. و به شما کمک می‌کند تا در جامعه تجاری بهتر وارد شوید.

بالا رفتن پرستیژ کاری با استفاده از کارت های اختصاصی!

چاپ کارت ویزیت های ویژه و اختصاصی نقش مهمی در افزایش پرستیژ کاری و حرفه‌ای شما دارد. این کارت‌ها برداشتی اولیه و دائمی از شما و کسب‌و‌کار‌تان در ذهن مخاطب به جای می‌گذارند که ممکن است بر تصمیم‌ گیری‌های آتی او تاثیر بگذارد. 

کارت های ویزیت شخصی سازی شده، هویت برند شما را به شکل قدرتمندی به نمایش می‌گذارند. طراحی‌ برجسته و کیفیت بالای مواد به فهم بهتر و دقیق‌تری از فرهنگ و ارزش‌های برند شما کمک می‌کند.

وقتی فردی کارت ویزیت اختصاصی شما را دریافت می‌کند، استنباط می‌کند که شما به جزئیات اهمیت می‌دهید و این احتمال دارد که به همان اندازه در کسب‌وکار خود نیز دقیق و متعهد باشید.

کارت‌ های با کیفیت بالا و طراحی خاص، بیشتر از کارت‌ های معمولی نگهداری می‌شوند. مخاطب ممکن است به دلیل زیبایی یا عجیب بودن طراحی، آن‌ها را نگه دارد که این خود باعث یادآوری مداوم برند شما می‌شود.

در محیط کسب‌وکاری که در آن هر فرد ممکن است چندین کارت ویزیت دریافت کند، کارت های اختصاصی باعث می‌شوند که شما از جمع برجسته شوید و سخت‌تر فراموش شوید.

یک کارت ویزیت خلاقانه می‌تواند یک مکالمه گر خوب باشد و درب‌های جدیدی را برای مذاکرات و شبکه سازی باز کند.

سرمایه گذاری در کارت های ویزیت با کیفیت نشان دهنده تعهد شما به کیفیت در همه جنبه‌های کسب‌وکارتان است، از محصولات و خدمات گرفته تا بازاریابی و شبکه سازی حرفه‌ای.

در کل، کارت ویزیت های ویژه و اختصاصی می‌توانند نمود بصری قدرتمندی از برند شما به مخاطب ارائه دهند و به عنوان ابزاری در راستای تقویت پرستیژ حرفه‌ای شما عمل نمایند.

نکاتی که در طراحی کارت ویزیت، باید رعایت کرد:

 • استفاده از سبک طراحی ساده و کم حجم برای جلب توجه و سهولت خواندن اطلاعات.
 • استفاده از لوگو یا آرم شرکت از قرار مشخص و بدون اشباع در کارت ویزیت.
 • درج نام و نام خانوادگی، عنوان شغلی، شماره تلفن، آدرس ایمیل و آدرس وب سایت، اطلاعاتی می‌باشد که باید روی کارت ویزیت نوشته شود.
 • استفاده از قالبی که در سایز استاندارد کارت ویزیت باشد. اندازه استاندارد کارت ویزیت عمدتاً 6*9 سانتی‌متر است.
 • استفاده از رنگ‌های مناسب و هماهنگ با هویت بصری شرکت در طراحی کارت ویزیت.
 • مراقبت از جزئیات کوچکی مانند فاصله گذاری صحیح بین المان‌ها و استفاده از خطوط نرم و منظم.
 • استفاده از فونت‌ها و اندازه‌گیری مناسب برای جلب توجه و قابلیت خواندن آسان اطلاعات.
 • استفاده از طرح‌ها و تصاویر واقع بینانه و خلاقانه برای جلب توجه مخاطبان.
 • استفاده از فضاهای خالی برای استقرار مناسب اجزائ کارت ویزیت و جلوگیری از اشباع کارت ویزیت با المان‌ها.
 • رعایت کیفیت و وضوح بالا در چاپ کارت ویزیت که نشانگر اهمیت شما به کسب و کارتان را بیان می‌کند.

نکات بیشتر:

 • در نظر داشته باشید که کارت ویزیت شما باید پیام و ارزش‌های برندتان را منعکس کند.
 • اگر برند شما به دنبال توجه به جنبه‌های لوکس و ارتباطات چشمی می‌باشد استفاده از کاغذهای سنگین‌تر و بافت دار بیشتر توصیه می‌شود.
 • برای یک تجارت مدرن و تکنولوژی محور، کاغذهای صاف و با ظاهری مینیمالیستی می‌توانند مناسب‌تر باشند.
 • کاغذ مات برای یک ظاهر کلاسیک و زیبایی زیر پوستی عالیست، در حالی که براقیت حسی مدرن و تیز به تصویر شما می‌بخشد.
 • کاغذ بافت دار ممکن است احساس سنتی تری داشته باشد، در حالی که کاغذ صاف تأکیدی بر رویکرد مدرن است.
 • وزن کاغذ را انتخاب کنید که بیانگر میزان جدیت و اهمیت شما باشد. کاغذهای سنگین و ضخیم تر عموماً بردباری بیشتر و احساس باکیفیت‌ تری را منتقل می‌کنند.
 • مطمئن شوید کاغذ انتخابی تان با نوع چاپ و رنگی که در ذهن دارید سازگار است. برخی کاغذها بهتر از دیگران جوهر یا تونر را جذب می‌کنند.
 • برای کارت ویزیت که قرار است زمان زیادی دوام بیاورد، کاغذ مقاوم در برابر پارگی و آب را در نظر بگیرید.
 • اگر جزو افرادی هستید که به محیط زیست اهمیت می‌دهند. استفاده از کاغذهای بازیافتی یا دوستدار محیط زیست می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
 • بودجه خود را در نظر داشته باشید. کاغذهای باکیفیت و خاص معمولاً گران‌تر هستند؛ اما، انتخاب یک کاغذ مناسب که متناسب با بودجه و نیازهای شما باشد، حائز اهمیت است.

ویژگی های کاغذ مناسب

ویژگی‌های کاغذ مناسب برای چاپ کارت ویزیت به ترکیبی از عوامل کیفیتی، زیبایی شناختی و عملی بستگی دارند.

 • کاغذ انتخابی شما باید به اندازه‌ای مقاوم باشد که به راحتی پاره، خمیده یا لکه‌دار نشود. استفاده از کاغذی با ضخامت مناسب نشان دهنده‌ی حرفه‌ای‌ بودن شما است.
 • کاغذی که بافت دلپذیری دارد، می‌تواند حس جذاب‌ تری ایجاد کند. برخی کاغذها از سطح صاف و براقی برخوردارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است دارای بافت خاصی باشند که حسی متفاوت به کاربر می‌دهد.
 • کاغذ برای کارت ویزیت باید به اندازه‌ای سنگین باشد که حس اعتماد و جدیت ایجاد کند، اما نه به قدری سنگین که نگهداری آن ناخوشایند باشد. 
 • یک کاغذ مناسب باید قادر به نمایش جزئیات چاپ با کیفیت بالا و رنگ‌های دقیق باشد. این بدین معنی است که جوهر یا تونر را به‌طور مساوی جذب کرده و از پخش شدگی جوهر جلوگیری ‌کند.
 • در حالی که رنگ سفید کلاسیک است و تضاد بالایی با جوهر ایجاد می‌کند، در صورتیکه کاغذ با رنگ‌های دیگر می‌تواند برای برند شما منحصر به فرد و ممتاز باشد.
 • کاغذ باید با روش‌های مختلف چاپ، از جمله دیجیتال، افست، و لترپرس سازگار باشد.
 • برای کسانی که به محیط زیست توجه دارند، کاغذهای بازیافتی یا دارای اعتبار نامه‌های سبز مانند FSC یا PEFC گزینه‌های مطلوبی هستند.
 • کاغذ می‌تواند دارای پایان دهی های متنوعی مانند UV، لمینت، فویل، برجسته سازی، و کات دای برای بخشیدن جلوه‌ای خاص و قابلیت شخصی سازی نهایی کار باشد.
 • اینتراکشن بین این ویژگی‌ها سبب می‌شود کارت ویزیت شما از ابزاری صرفاً برای انتقال اطلاعات فراتر رود و به یک تجربه‌ی برندینگ تبدیل شود که تأثیری عمیق بر رابطه تان با مشتریان ایجاد می‌کند.

انتخاب کاغذ چه اهمیتی در دوام بالای کارت ویزیت دارد:

برای چاپ کارت ویزیت هایی که دوام بالایی دارند و در برابر عواملی مانند رطوبت، پارگی و فرسودگی مقاوم هستند، می‌توان از کاغذهای مخصوص و مرغوب استفاده کرد. از جمله این کاغذها می‌توان به «کارت ویزیت های PVC» یا کارت های پلاستیکی اشاره کرد. این کارت‌ ها از مواد پلی وینیل کلراید ساخته شده و به دلیل استحکام و ماندگاری بالایی که دارند به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه بر این، برخی از کارت های ویزیت ممکن است از مواد ترکیبی ساخته شوند که حاوی لایه‌هایی از فایبرگلاس، کاغذ مقوایی سخت‌تر یا حتی لایه‌هایی از فلز هستند که لایه بیرونی آن‌ها را تشکیل می‌دهد. کارت ‌هایی که با این نوع مواد ساخته می‌شوند نیز در برابر شرایط سخت فیزیکی مقاومت بالایی دارند و طول عمر بیشتری نسبت به کارت های ساخته شده با کاغذ معمولی دارند.

همچنین، استفاده از پوشش های محافظتی همچون لمینیت یا ورنی براق و مات می‌تواند به افزایش عمر کارت ویزیت کمک کرده و مقاومت آن‌ها در برابر آب و خراشیدگی را بهبود بخشد.

به یاد داشته باشید که استفاده نکردن از انواع کاغذ های بسیار نازک یا کم دوام که سریعاً فرسوده شده و یا رنگ‌های چاپ شده روی آن‌ها پخش می‌شود، کلید نگهداری ظاهر حرفه‌ای و طول عمر کارت‌های ویزیت است.

معایب استفاده از کاغذ بی کیفیت

استفاده از کاغذ بی‌کیفیت در چاپ کارت ویزیت می‌تواند بر جنبه‌های مختلفی ، از جمله نمایش طراحی گرفته تا تصویر برند شما تأثیر منفی می‌گذارد. در زیر برخی از مشکلاتی که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید، آورده شده‌اند:

 • کاغذهای بی‌کیفیت ممکن است جوهر را به خوبی جذب نکنند، که این امر سبب مات شدن رنگ‌ها و از بین رفتن دقت جزئیات طراحی می‌شود.
 • کارت های ویزیت با کاغذهای بی‌کیفیت ممکن است حساسیت ‌های لمسی ناخوشایندی را منتقل کنند و این می‌تواند تجربه مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و حس ناخوشایندی بجا گذارد.
 • کاغذهای بی‌کیفیت معمولاً مقاومت کمتری در برابر پارگی، چروکیدگی یا رطوبت دارند، که این امر مستقیماً بر طول عمر کارت ویزیت تأثیرگذار است.
 • کارت ویزیت نمایانگر برند شماست. استفاده از کاغذ بی‌کیفیت می‌تواند تصوری منفی نسبت به ارزش‌ها و استانداردهای برند شما ایجاد کند.
 • کاغذهای بی‌کیفیت اغلب رنگ‌ها را به صورت ناهماهنگی پخش می‌کنند، که می‌تواند منجر به نتیجه‌ای با رنگ‌های کدر و غیر واضح شود.
 • کاغذهای بی‌کیفیت ممکن است به محض تماس با جوهر از شکل خارج شده و باعث تغییر شکل کارت ویزیت شوند.
 • کاغذ بی‌کیفیت ممکن است در طول فرآیند چاپ و برش دچار مشکل شود و کارت‌های ویزیت نهایی دارای لبه‌های نامنظم و ظاهر ناخوشایندی باشند.
 • کاغذهای بی‌کیفیت ممکن است از منابع پایدار و بازیافتی به دست نیامده باشند، که می‌تواند تأثیر منفی بر تصورات زیست محیطی برند داشته باشد.

به همین دلیل، برای حفظ یک تصویر حرفه‌ای و ارائه محصولی با کیفیت و دوام، سرمایه‌ گذاری در کاغذهای با کیفیت بالا مهم است. این امکانات نه تنها به بهتر نشان دادن طراحی‌ها کمک می‌کنند، بلکه نشان دهنده ارزشی هستند که شما بر روی هر جنبه از کسب‌و‌کار‌تان قائل هستید.

پر طرفدارترین کارت ویزیت ها

کارت ویزیت ها در انواع و اقسام مختلفی عرضه می‌شوند که محبوبیت آن‌ها ممکن است بر اساس صنعت، ترندهای طراحی و سلیقه‌ی شخصی متفاوت باشد. در اینجا به چندین نوع پرطرفدار از کارت های ویزیت اشاره می‌کنیم.

این کارت‌ ها اغلب از کاغذ های با کیفیت بالا با بافت‌ها و پرداخت‌های خاصی تولید می‌شوند، مانند برجسته سازی، حکاکی، لمینت مات یا براق، یا حتی پوشش‌های UV.

کارت ‌هایی با طراحی ساده و آراسته که بر تمرکز بر اطلاعات اصلی و فضای بصری پاک تأکید دارند. این نوع کارت‌ کمتر با جزئیات و عناصر تصویری اشباع شده‌اند.

این کارت های ویزیت جلوه‌ای مدرن دارند و از مواد براق یا فلزی تهیه می‌شوند که باعث می‌شود نمایی براق و جذاب داشته باشند.

مقاومت بالا در برابر آب و ساییدگی و عمر طولانی از ویژگی‌های کارت ‌های ویزیت پلاستیکی است. این کارت‌ها معمولاً در صنایعی که نیاز به دوام بیشتر است محبوب هستند.

برخی کارت ها با ایجاد بافت، برجستگی یا افکت های خاص لمسی طراحی می‌شوند و تجربه‌ای متفاوت ارائه می‌دهند.

دوستدار محیط زیست! این کارت‌ها از مواد بازیافت شده یا کاغذهای محیط زیستی ساخته می‌شوند و بر پایداری تأکید دارند، که در میان کسب‌وکارهای سبز و متمرکز بر پایداری بسیار محبوبیت دارند.

کارت هوشمند یا NFC این کارت ها شامل تکنولوژی NFC هستند و امکان انتقال دیجیتالی اطلاعات کارت و برقراری ارتباط با تلفن‌های هوشمند را فراهم می‌آورند.

کارت ویزیت مولتی فانکشنال، این کارت ها طراحی های multifunctional دارند، مانند کارت ‌هایی که به عنوان برگه‌ی ورود، بوک‌مارک، یا ابزارهای تبلیغاتی دیگر استفاده می‌شوند.

نوآوری و خلاقیت در طراحی و تولید کارت های ویزیت همچنان در حال رشد است و کارت ‌هایی که توانایی ایجاد ارتباط قوی و ماندگار با مخاطب را دارند، معمولاً در بازار پرطرفدار ترین هستند.

انتخاب کاغذ مناسب و تاثیر آن بر قیمت:

انتخاب کاغذ مناسب برای کارت ویزیت تأثیر قابل توجهی بر قیمت کلی چاپ می‌گذارد، زیرا قیمت کاغذها بر اساس ویژگی‌ها و مرغوبیت آن‌ها متفاوت است. 

کاغذهای مرغوب و با کیفیت معمولاً گران‌تر هستند. این کاغذها ممکن است ویژگی‌ هایی مانند ضخامت بیشتر، مقاومت در برابر رطوبت، و بافت‌های خاص داشته باشند که هزینه‌های تولید آن‌ها را افزایش می‌دهد.

کاغذ هایی با پرداخت‌های ویژه مانند لمینت، فویل، یا UV بیشتر برای طراحی‌های اختصاصی استفاده می‌شوند و این ویژگی‌ها نیز به قیمت پایه کاغذ اضافه می‌شوند.

کاغذهایی با بافت‌های دست ساز یا اثرات هنری که به صورت دستی ساخته شده‌اند طبیعتاً گران‌تر هستند زیرا فرآیند ساخت آن‌ها وقت گیر و پرهزینه است.

کاغذهای پایدارتر که برای دوام بالا طراحی شده‌اند، ممکن است گران‌تر باشند. اما این هزینه ممکن است در بلند مدت مقرون به صرفه باشد، زیرا مقاومت بیشتر آن‌ها به معنی نیاز کمتر به چاپ مجدد و توزیع دوباره‌ی کارت‌ ها است.

کاغذهای رنگی یا با پایه‌های رنگی غیر معمول ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند، زیرا در بازار کمتر یافت شده و تولید آن‌ها اندک می‌باشد.

کاغذهایی که فقط از طریق فرآیندهای تولید خاص یا صادرات معین در دسترس هستند، معمولاً هزینه بیشتری دارند.

درنهایت، در حالی که کاغذهای با کیفیت می‌توانند به میزان قابل توجهی قیمت کارت های ویزیت را افزایش دهند، اما اهمیتی که ارزش افزوده‌ی ناشی از دوام، ظاهر و احساس حرفه‌ای ‌گری را اگر در نظر بگیرید. گاهی اوقات، سرمایه گذاری در مواد با کیفیت می‌تواند به عنوان یک سرمایه گذاری استراتژیک برای تقویت برند و ادراک حرفه‌ای بلند مدت تلقی شود.

مجموعه تخصصی چاپ انعکاس

کارت ویزیت مربعی، چاپ کارت ویزیت فانتزی، کارت ویزیت PVC ، کارت ویزیت ارزان، چاپ کارت ویزیت فوری، کارت ویزیت لاکچری، کارت ویزیت خلاقانه و کارت ویزیت سه بعدی. قابل ذکر است که  جنس کارت ویزیت، فونت، رنگ، طرح و سایز علاوه بر این که به طور غیر مستقیم تاثیری قوی بر مخاطب می‌گذارد، موجب تفاوت قیمت نیز می‌شود.

چاپ کارت ویزیت اولین ابزار معرفی کسب و کار است و مانند دیگر ملزومات هویت سازمانی برند مانند کاتالوگ، تراکت، بروشور  و... باید با هویت برند شما تناسب داشته و از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشد. شما می‌توانید برای انتقال اطلاعات تماس شرکت خود از قبیل تلفن، آدرس، ایمیل از کارت ویزیت استفاده نمایید. باید توجه داشته باشید ست اداری شما شامل کارت ویزیت نیز می‌شود که باید طراحی آن با سایر اقلام ست اداری متناسب باشد. کارت ویزیت منحصر به طراحان و صنایع خلاق نیست و در واقع یک کارت نوآورانه برای هر نوع کسب و کاری اعم از بزرگ یا کوچک می‌باشد.

جمع بندی

در واقع  کارت ویزیت جزو ابزارهایی است که هویت برند ما را حمل میکند کارت ویزیت بیانگر حرفه‌ای بودن  برند شما است .پس شما با چاپ انعکاس میتوانید بدرخشید. برای استعلام قیمت طراحی و چاپ کارت ویزیت با شماره های مرکز تخصصی چاپ انعکاس تماس بگیرید. این مجتمع با بهره‌گیری از بروزترین دستگاه چاپ دیجیتال و دستگاه چاپ افست می‌تواند کارت ویزیتی مناسب با کسب و کار شما با هر نوع متریال و قیمت مناسب  را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت تحویل دهد.

مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی چاپ انعکاس

تولید و چاپ پاکت ، چاپ ست اداری ، چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ سربرگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی چاپ انعکاس

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی

سوالات متداول

ھمه طرح ھا بعد از پایان مرحله طراحی، برای بررسی کامل جزییات، در اختیار مشتری قرار داده می شوند. مشتری موظف ھست در این مرحله کلیه متن ھا، تلفن ھا، شماره ھا، سریال ھا و … را در طرح بررسی کند و اگر نیاز به تغییر داشت اعلام کند تا طرح اصلاح شود.

از زمان تایید طرح نھایی ۵ روز کاری می باشد.

بله بعد از اتمام کار فایل لایه باز تحویل داده می شود.

خیر هزینه ارسال به عهده مشتری می باشد.

در خروجی چاپ امکان دارد تا ١٠ درصد اختلاف رنگ وجود داشته باشد. اگر مایل ھستید دقیقا رنگ مد نظر شما چاپ شود باید یک نمونه چاپی تحویل دهید.

امکان چاپ سفارش با اندازه اختصاصی شما نیز وجود دارد.

با در نظر گرفتن حجم سفارشات روزانه، در صورتی که جای خالی بین پروژه ھا وجود داشته باشد، امکان تحویل سفارشات زودتر از موعد مقرر نیز وجود دارد.